Ανακοινοποίηση- Υποβολή αιτήσεων για τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά για το διδακτικό έτος 2023-24

Καλούνται οι:
α) Υπεράριθμοι και λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί (συμπλήρωση ωραρίου)
β) Εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ
γ) Εκπαιδευτικοί που ζητούν απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και
δ) αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ,
να υποβάλουν δήλωση προτίμησης τοποθέτησης μέσω της διαδικτυακής εφαρμογής eTools της ΔΔΕ Δράμας, στη διεύθυνση:

Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται:

από 10.08.2023, 08:00 π.μ. έως και 16.08.2023 και ώρα 23.59 μ.μ.

ΟΔΗΓΙΕΣ
Οι αιτούντες απόσπαση, τοποθέτηση ή/και συμπλήρωση θα πρέπει να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους, ώστε να αποκτήσουν δικαίωμα πρόσβασης στην εφαρμογή. Η διαδικασία εγγραφής και επιβεβαίωσης των στοιχείων γίνεται είτε μέσω κωδικών σχολικού δικτύου είτε με κωδικούς taxisnet και για μία μόνο φορά αφού τα στοιχεία θα είναι άμεσα διαθέσιμα για μελλοντικές αιτήσεις. Όσοι/ες εκπαιδευτικοί έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή τους σε προηγούμενο χρόνο δε χρειάζεται να κάνουν νέα εγγραφή.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν είτε απόσπαση είτε συμπλήρωση, συμπληρώνουν μία μόνο αίτηση, κάνοντας την ανάλογη επιλογή στο πεδίο Είδος Αίτησης.

Για οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα ή πρόβλημα στην εγγραφή σας, απευθυνθείτε στο Τμήμα Δ΄ Πληροφορικής, στο email: plirof@dide.dra.sch.gr ή στο τηλέφωνο 2521351228.

‘Όλοι/ες οι αποσπασμένοι/ες από άλλα ΠΥΣΔΕ εκπαιδευτικοί καλούνται μαζί με την αίτηση τοποθέτησης να συνυποβάλουν και την αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ που υπέβαλαν για τον υπολογισμό των μορίων τους. Επίσης καλούνται να συμπληρώσουν στο αντίστοιχο πεδίο της αίτησής τους το υποχρεωτικό τους ωράριο.
Σύζυγοι στρατιωτικών οφείλουν να καταθέσουν πρόσφατη βεβαίωση της στρατιωτικής μονάδας που υπηρετεί ο/η σύζυγος. Για την κατηγορία αυτή θα ισχύσει η διάταξη του Ν. 4553/2018 (ΦΕΚ 119 Α’).
Ο πίνακας λειτουργικών κενών και πλεονασμάτων ο οποίος καταρτίστηκε στην 20η Συνεδρίαση (08.08.2023) του ΠΥΣΔΕ Δράμας είναι ενδεικτικός γι’ αυτό οι εκπαιδευτικοί μπορούν να συμπεριλάβουν στις προτιμήσεις τους σχολικές μονάδες που δεν εμφανίζουν λειτουργικό κενό στον πίνακα.
Μέγιστος αριθμός προτιμήσεων: 20

Μόρια οικογενειακής κατάστασης, ενήλικων τέκνων που σπουδάζουν, εντοπιότητας και συνυπηρέτησης, για να ληφθούν υπόψη θα πρέπει απαραίτητα να επισυναφθούν τα δικαιολογητικά.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα ληφθούν υπόψη μόνον οι αιτήσεις που έχουν οριστικοποιηθεί.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς με κάθε πρόσφορο μέσο.

Δείτε την πρόσκληση και τα κενά:

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά για το διδακτικό έτος 2023-24-Ανακοινοποίηση

ΚΕΝΑ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ