Διαδικτυακό Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Κρατικής Ορχήστρας Θεσσαλονίκης

Η Κρατική Ορχήστρας Θεσσαλονίκης υλοποιεί στις 17 Φεβρουαρίου 2022 ένα διαδικτυακό Live Streaming εκπαιδευτικό πρόγραμμα που απευθύνεται στους μαθητές της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όλης της Επικράτειας.

Στην παρούσα ηλεκτρονική αλληλογραφία επισυνάπτεται η επιστολή και περιγραφή του εν λόγω εκπαιδευτικού προγράμματος, την οποία θα θέλαμε να διαβιβάσετε σε όλες τις σχολικές μονάδες δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της αρμοδιότητάς σας.

Ακολουθούν σημαντικές πληροφορίες αναφορικά με την υλοποίηση του προγράμματος:

• ​η συναυλία θα μεταδοθεί live streaming
  • τα σχολεία που θα δηλώσουν συμμετοχή θα πρέπει να μπορούν να συνδεθούν στην πλατφόρμα του Youtube
  • η συμμετοχή των σχολείων γίνεται μέσω της φόρμας που βρίσκεται ΕΔΩ:
  • ​δηλώνετε συμμετοχή μέχρι και την Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου
  • ​η συναυλία είναι δωρεάν
  • ​θα σας σταλεί με μέιλ σύνδεσμος (link) για να συνδεθείτε
  • ο σύνδεσμος θα σας σταλεί μία μέρα πριν στο μέιλ που θα συμπληρώσετε στη φόρμα συμμετοχής
  • ο σύνδεσμος έχει δημιουργηθεί και θα σας σταλεί αποκλειστικά για εκπαιδευτική χρήση εντός των σχολικών μονάδων
  • ώρα έναρξης της συναυλίας 11:30 (προσοχή: εκείνη την ημέρα στο κανάλι θα αναγράφεται άλλη ώρα. Η ώρα έναρξης για τα σχολεία είναι 11:30).

Με εκτίμηση,

Γεωργία Καραντώνη

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων Κρατικής Ορχήστρας Θεσσαλονίκης

Διαβάστε περισσότερα:

Η υπ’ αριθμόν 75 επιστολή της Κ.Ο.Θ.